چی شد که دوباره مطالب سیاسی میذارم؟

تعرفه تبلیغات در سایت
از وقتی به تلگرام و اینستاگرام پیوستم، تازه متوجه شدم چقددددر از جامعه عقب بودم و انگار مثل اصحاب کهف از خواب چند صد ساله بیدار شدم! واقعیت امر اینه که من در مقطع سال 84 تا 86 جزو معدود افرادی بودم که شدیداً خوره ی اینترنت و اخبار سیاسی بودم و وبلاگ پربازدیدی هم داشتم. اون موقع من هر خبری که میخوندم، برای همه ی افرادِ فامیل تازگی داشت و به من - با وجود سن کم - به عنوان یک آدم "بسیار مطلع" و "صاحب نظر" نگاه می کردند و هر تحلیلم برای همه جذابیت داشت، چون اصلا کسی به اینترنت و سایت های خبری و فیلتر شده دسترسی نداشت.

من تا چند ماه پیش همچنان وبلاگ نویس بودم و به روش سنتی خودم در اینترنت فعال بودم. اما حالا در سال 95، چند سالی هست که همه ی آدم ها در همه ی سنین و همه ی شغل ها، به اینترنت و تلگرام دسترسی دارند و در واقع هر کدوم تریبون اختصاصی دارند و در کانال و شبکه ای عضو هستند. بنابراین، خبرها همگی تکراری شده و هر کسی بنابر سلیقه ای که داره، فقط از منابع خبری خودش تغذیه می کنه. دیگه مثل سابق کسی بی طرف و خاکستری نیست که بخواد از منابع مخالف عقیدش مطلبی رو دنبال کنه.

از طرفی زمان ما، اینترنت انحصاراً مال نسل جوون و دهه ی شصتی ها بود، اما حالا پدربرگ و مادربزرگ و بچه مدرسه ای ها هم فعال مجازی هستند! بخاطر همین الان هم به خاطر خودسانسوری و هم به خاطر تذکرات بزرگترها، محافظه کارتر و محتاط تر هستیم و نمی تونیم آزادانه حرف بزنیم و نمیذارن من تریبون داشته باشم و کسی ارزش و احترامی به فهم و دانش و تحلیل من قائل نیست.

طرف از اقوام دور پدری در روستای مرکز کشور به اینترنت وصل شده و هنوز سواد نوشتاری و املاء نداره، اما صاحب نظر سیاسیه! اون یکی کفش فروش در قم هست، یکی دیگه همسر یک فامیل نه چندان باسواد و جنوب شهری، اما همه تحلیل گر و کارشناس در امور سیاسی! 

با این اوصاف، هیچ جایی بهتر از وبلاگ برای بیان نظرات و دیدگاه های سیاسی و اجتماعیم ندیدم، هر چند که اینجا هم اثرگذاری و مخاطب گذشته رو به هیچ وجه نداره.

..........

پ.ن: اینکه کلیپ تماشا کردم و دارم تند تند پست میذارم، به این دلیله که یکهو اینترنتمون به سرعت واقعیش برگشته! نمی دونم چه اتفاقی افتاده و آیا شنودها موثر بوده و تا فهمیدند که ما قرار هست اینترنت تازه ای بخریم، پارازیت ها رو کم کردند یا اینکه ممکنه دوباره چشم بخوره و از اواسط ماه، سرعت کم بشه؟ هر چی که هست فعلا اوضاع اینترنتی خوبه.

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 12 آبان 1395 ساعت: 7:24

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :