چی شد که دوباره مطالب سیاسی میذارم؟ | بلاگ

چی شد که دوباره مطالب سیاسی میذارم؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

از وقتی به تلگرام و اینستاگرام پیوستم، تازه متوجه شدم چقددددر از جامعه عقب بودم و انگار مثل اصحاب کهف از خواب چند صد ساله بیدار شدم! واقعیت امر اینه که من در مقطع سال 84 تا 86 جزو معدود افرادی بودم که شدیداً خوره ی اینترنت و اخبار سیاسی بودم و وبلاگ پربازدیدی هم داشتم. اون موقع من هر خبری که میخوندم، برای همه ی افرادِ فامیل تازگی داشت و به من - با وجود سن کم - به عنوان یک آدم "بسیار مطلع" و "صاحب نظر" نگاه می کردند و هر تحلیلم برای همه جذابیت داشت، چون اصلا کسی به اینترنت و سایت های خبری و فیلتر شده دسترسی نداشت.

من تا چند ماه پیش همچنان وبلاگ نویس بودم و به روش سنتی خودم در اینترنت فعال بودم. اما حالا در سال 95، چند سالی هست که همه ی آدم ها در همه ی سنین و همه ی شغل ها، به اینترنت و تلگرام دسترسی دارند و در واقع هر کدوم تریبون اختصاصی دارند و در کانال و شبکه ای عضو هستند. بنابراین، خبرها همگی تکراری شده و هر کسی بنابر سلیقه ای که داره، فقط از منابع خبری خودش تغذیه می کنه. دیگه مثل سابق کسی بی طرف و خاکستری نیست که بخواد از منابع مخالف عقیدش مطلبی رو دنبال کنه.

از طرفی زمان ما، اینترنت انحصاراً مال نسل جوون و دهه ی شصتی ها بود، اما حالا پدربرگ و مادربزرگ و بچه مدرسه ای ها هم فعال مجازی هستند! بخاطر همین الان هم به خاطر خودسانسوری و هم به خاطر تذکرات بزرگترها، محافظه کارتر و محتاط تر هستیم و نمی تونیم آزادانه حرف بزنیم و نمیذارن من تریبون داشته باشم و کسی ارزش و احترامی به فهم و دانش و تحلیل من قائل نیست.

طرف از اقوام دور پدری در روستای مرکز کشور به اینترنت وصل شده و هنوز سواد نوشتاری و املاء نداره، اما صاحب نظر سیاسیه! اون یکی کفش فروش در قم هست، یکی دیگه همسر یک فامیل نه چندان باسواد و جنوب شهری، اما همه تحلیل گر و کارشناس در امور سیاسی! 

با این اوصاف، هیچ جایی بهتر از وبلاگ برای بیان نظرات و دیدگاه های سیاسی و اجتماعیم ندیدم، هر چند که اینجا هم اثرگذاری و مخاطب گذشته رو به هیچ وجه نداره.

..........

پ.ن: اینکه کلیپ تماشا کردم و دارم تند تند پست میذارم، به این دلیله که یکهو اینترنتمون به سرعت واقعیش برگشته! نمی دونم چه اتفاقی افتاده و آیا شنودها موثر بوده و تا فهمیدند که ما قرار هست اینترنت تازه ای بخریم، پارازیت ها رو کم کردند یا اینکه ممکنه دوباره چشم بخوره و از اواسط ماه، سرعت کم بشه؟ هر چی که هست فعلا اوضاع اینترنتی خوبه.

چی شد که شب شد,چی شد که عاشقت شدم,چی شد که چادری شدم,چه شد که ماه مراد,...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 12 آبان 1395 ساعت: 7:24