تفاوت دعای ازدواج برای دختر و پسر | بلاگ

تفاوت دعای ازدواج برای دختر و پسر

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

داشتم در مورد دعای ازدواج از زبان آیت الله بهجت سرچ میکردم، به دوتا کلیپ جالب برخوردم.

یکی این کلیپ هست که وقتی آقایی در مورد زن گرفتن پسرش درخواست دعا میکنه، آیت الله بهجت بهش میگه: "با همین نیت صلوات بفرست". 

اما در یک کلیپ دیگه، وقتی فردی در مورد خواستگار نداشتن خواهرش از آیت الله بهجت طلب ذکر میکنه، میگه: "نماز جعفر طیار بخونه، دعای زاد المعاد هم بخونه، موقع سجده گوشه ی چشمش تر بشه". 

اینا رو که دیدم، فهمیدم کار ما پسرا انگار راحت تره! فقط موندم که چرا من بعد از 12 سال، با این همه دعا و نیتی که برای ازدواج داشتم، هیچ همسری نصیبم نشده؟

...................

پی نوشت: نوجوون که بودم، آیت الله بهجت رو خیلی دوست داشتم، شنیده بودم که به اصطلاح "چشم برزخی" داره و یک عارف و از اولیاء خاص خداست که باطن آدم ها رو می بینه. اون موقع ها گاهی که با پدرم به قم میرفتیم، در مسجد "خانم" در نماز جماعت آیت الله بهجت شرکت می کردیم. نمازی که همیشه با اشک و گریه ی زیاد آیت الله همراه بود. 

بعدا که با برادرم مشهد رفته بودیم، نماز صبح ها به صحن آزادی حرم امام رضا میرفتیم تا تشرف آیت الله بهجت به حرم رو از نزدیک ببینیم. اون زمان، اوجِ خواستنی ها و تمایلات شدید من به جنس مخالف بود و فکر می کردم وقتی نزدیک آقای بهجت میشم، خود به خود میفهمه که من خجالتی هستم و دارم چه زجری بابت نیازم میکشم و لابد من رو به کناری میکشه و بهم میگه: "این ذکر رو بگو تا زودتر دختری بیاد و خلاص بشی". با همین تخیلات، فکر میکردم که نیتم خونده شده و بالاخره هم خدا هست، هم امام رضا و دیگه نیاز به مناجات خاصی نیست. خیلی به معجزه ی خدا امید داشتم، کاش واقعا دعا اثری در زندگی من داشت و من اعتقاداتم رو از دست نمیدادم.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 19 تير 1396 ساعت: 19:51