اوضاع قاراشمیش در فضای مجازی | بلاگ

اوضاع قاراشمیش در فضای مجازی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

1_ یاهو مسنجر برای همیشه بسته شد ، هر چند که دو سالی میشد هیچ کسی در یاهو مسنجر آنلاین نمیشد.

2_ همه ی مخاطبین وبلاگ ها کوچ کردند به سمت اینستاگرام و تلگرام؛ پس وبلاگ نویسی هم از سکه افتاد.

3_ توی اینستاگرام یا تلگرام، برای جذب مخاطب باید صفحه و کانال عمومی درست کنی با مطالبِ تفریحی و خنده دار. یعنی از صفر مطلق شروع کنی برای جذب خواننده، اون هم در این فضای رقابتی با جمعیت 40 میلیونی! اگر بخوای صفحه ی شخصیِ عادی و قفل شده داشته باشی، افراد ناشناس وارد صفحه ت نمیشن و دنبال کننده ت نمیشن. اکثر آدم هایی که فالوبک می کنن، "فیک"(الکی) هستند و مثل مردم عادی جامعه عکس و پست زیادی از خودشون نمیذارن.

4_ توی گروه های تلگرام اجازه ی چت کردن خصوصی با هیچ فردِ غریبه ای رو نداری. اجازه ی صحبت درباره ی تنهایی و ازدواج و مسائل سیاسی رو در چت عمومی هم نداری و همه بلاکت می کنن! حتی اجازه ی پرسیدنِ سوال در مورد اینکه: "آیا گروه دانشجویی یا دختر و پسری میشناسید که به من معرفی کنید؟" هم نداری! چون باز ریپورت و بلاک میشی! 

5_ تا حالا این مقدار احساس خلاء در فضای مجازی نکرده بودم! نه میتونی صفحه ی اینستاگرامت رو به روز کنی، چون هیچ کسی نمیشناستت و تعداد فالورات کمن، و هیچ کسی هیچ نظری راجع به عکسها و پست های تو نداره و یه تعدادی به طور مصنوعی بعضی پست ها رو فقط "لایک" می کنن و انقدر همه فالور(دنبال کننده) دارند که وقتی به تو نمیرسه. نه می تونی وارد گروه های تلگرامی بشی و اظهار نظر کنی، حتی گروه های خانوادگی هم هر نوع اظهار نظری راجع به هر موضوع اجتماعی و سیاسی رو به عنوان "بحث کردن" در نظر می گیرند و ناراحت میشن. باز به این فکر می کنی که "چقدر وبلاگ خوب بود" که به راحتی میشد هر حرفی رو گفت، اما وبلاگ پربازدیدت رو فیلتر می کنن!

6_ می خوای دوباره برگردی به همون سبکِ وبلاگ نویسیِ شخصی! یاد این می افتی که بعضی مخاطبینت ازهمین طریق وارد اینستاگرامت شدن و تا می تونستند تحقیرت کردند! به خاطر چی؟ به خاطر اینکه فرضا از تنهاییت دردودل می کردی یا نقاط منفی ای از خودت گفتی... یعنی اگه دوباره این حرفارو بزنی، همین افرادی که خودشون هم چندان چهره و تیپ خوبی ندارندو اصلا شخصیت و جایگاه تورو درک نمی کنن، تمسخرت می کنن.

7_ در نتیجه می مونه همین وبلاگ با 2-3 تا مخاطبش! هعییییی روزگار! 

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 16 شهريور 1395 ساعت: 5:56