خدا به خیر بگذرونه | بلاگ

خدا به خیر بگذرونه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اوضاع مملکت اصلا خوب نیست. وضعیت اقتصادی به دلیل پایین اومدن قیمت نفت و برگشتن تحریم ها(توسط ترامپ)، به بدترین زمان خودش رسیده و دولت قادر به پرداخت هزینه ها نیست. هر روز تجمع های اعتراضی توسط کارگران یا مالباختگان یا بازنشستگان در شهرهای مختلف به خاطر نگرفتن حقوق هاشون، برگزار میشه. 

از طرفی نارضایتی سیاسی به اوج خودش رسیده و هرروز خبر میرسه که فلان دختر رو به خاطر اعتراض به حجاب اجباری دستگیر کردند یا فلان فعال محیط زیستی یا دراویش، زندانی یا کشته شدند. شدت عصبیت مردم به بالاترین حد خودش رسیده و کاملا نا امیدی از دولت روحانی و اصلاح طلبان رو در کامنت های صفحات اینستاگرامشون میشه دید. 

اما جالب اینجاست که بیشتر خبرهای نا امید کننده رو رسانه های وابسته به جناح راست و سپاه منتشر میکنند. بطور مثال، خبرگزاری فارس (وابسته به سپاه) حرفهای اسحاق جهانگیری در مورد مصائب دهه ی شصتی ها رو طوری تقطیع کرده بود که همه ی رای دهندگانی که تا دیروز شعار "اسحاق خیلی مردی، ایشالله دور بعدی" سر میدادند، به جهانگیری فحش بدن!

عجیب اینجاست که بین طیف حزب الهی و حامی رهبری، انگار نه انگار که اوضاع بحرانی هست و نظام در آستانه ی فروپاشی قرار داره، طوری وانمود میکنند که انگار با حذف روحانی، مملکت گل و بلبل میشه! در واقع اگر اسرائیل می خواست چنین خدمتی رو در فروپاشی نظام و پیش بردن کشور به جنگ داخلی ببره، نمی تونست انجام بده که رسانه های جناح حاکم انجام میدن.

فقط خدا بخیر سال آینده رو. به نظر من از ابتدای سال 97 دوباره تجمعاتی شروع میشه و هربار شدت اعتراضات خشن تر و رادیکال تر از دفعات قبلی هست. جدیدا هم که نتانیاهو و ترامپ هم قسم شدند که تا سال آینده، داستان حکومت ایران رو یکسره کنند! و این یکسره شدن، قطعا بدون خونریزی، بدون جنگ داخلی، و به نفع مردم ایران نیست.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت: 18:01