به خانومای مذهبی بر نمیخوره؟ | بلاگ

به خانومای مذهبی بر نمیخوره؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

جمعه ی این هفته که گروه انصار حزب الله ، توی نماز جمعه یک طومار نوشت و برای مخالفت با حضور بانوان در ورزشگاه والیبال امضا جمع کرد، یاد کاریکاتور بالا افتادم. اینکه بگن زنها حق ورود به استادیوم های ورزشی رو ندارند، دقیقا مثل همین مقایسه ی زن با بطری و سنگ و حیوان و این چیزاست! عجیبه که سطح تفکر قشر تندروی مذهبی و بعضی روحانیون انقدر پایینه و زن رو انقدر پست می دونن.

من فقط برام یک سوال پیش میاد: این دخترها و خانم های چادری و مذهبی که اکثرا فرزندان یا همسران همین آقایون حزب الهی هستند، بهشون بر نمیخوره؟ به آقاهاشون تشر نمیزنن که چرا مارو آدم به حساب نمیارید؟ الان دیگه دخترها - چه مذهبی چه غیر مذهبی - خیلی علاقمندتر از پسرها به بازی والیبال و فوتبال هستند و همین ها خیلی آرزو دارند که از نزدیک مسابقات رو تماشا کنن و تیمشون رو تشویق کنن.

عجیبه واقعا! یعنی خانم چادری نسل جدید داریم که از این اقدام مردش دفاع بکنه و برای خودش هیچ حقی قائل نباشه؟ مثلا اگر زن بیاد توی استادیوم ورزشی و فوتبال یا والیبال تماشا کنه چه اتفاقی میخواد بیفته؟ کجای دین یا اعتقادات مردم زیر سوال میره که انقدر باهاش مخالف هستند؟

من تعجب می کنم که چرا همین خانومها وقتی در میتینگ انتخاباتی آقای رئیسی وارد ورزشگاه میشن و اتفاقا این میتینگ ها همراه با آهنگ و هیجان و تکون دادم پرچم هم هست، مشکلی نداره، ولی وقتی بحث مسابقه ی ورزشی پیش میاد، همین پدر خانم رئیسی (علم الهدی) مخالفه؟!! 

من حتی این ورود اخیر زنان به ورزشگاه آزادی برای مسابقه ی والیبال رو توهین آمیز میدونم. اینکه یک طرف خانوما بشینن، یک طرف آقایون، خیلی اهانت آمیزه. فکر کن حتی با فرض اینکه همه مسلمونن، کسی حق نداره با خانومش یا مادر و خواهرش به ورزشگاه بره و درکنارش بشینه و مسابقه رو تماشا کنه!!!

انگار توی کشور ما، همیشه فرضِ مسئولین بر گناه و فساده و انگار به هیچ دختر و پسر و مرد و زنی اطمینان نیست!! واقعا مردم رو چی فرض کردیم؟ این مردم یعنی فقط موقع انتخابات و توی میتینگ ها می تونن مختلط کنار هم باشن و دست به فساد و کار غیراخلاقی نزنن، اما موقع ورزش کار خلاف می کنن؟ به خدا اشتباه متوجه شدند. اتفاقا تحقیقات نشون داده هر جا که خانومها با آقایون هستند، آقایون سالم تر زندگی کردند و اینطوری نه دیگه صندلی ورزشگاه میشکنه نه کسی جرات داره فحش ناموسی و رکیک بده.

به پادگان های سربازی، به خوابگاه های دانشجویی و به هر محیطی که تفکیک جنسیتیه نگاه کنید، آمار اعتیاد، خلاف، فساد و آموزش بی عفتی خیلی بیشتر از جاهاییه که مختلطه. به قول یک ظریفی: خونه ی خود خدا هم مختلطه، اینا دیگه از خدا هم مذهبی ترن!!

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 19 تير 1396 ساعت: 19:51