همه حامیان رهبری تندرو هستند؟

ساخت وبلاگ
چکیده : قبلا که مصاحبه ی حسین دهباشی با محمد نوری زاد در برنامه خشت خام رو تماشا می کردم، می خواستم در مورد ... با عنوان : همه حامیان رهبری تندرو هستند؟ بخوانید :
قبلا که مصاحبه ی حسین دهباشی با محمد نوری زاد در برنامه خشت خام رو تماشا می کردم، می خواستم در مورد این برنامه بیشتر بنویسم، اما مصادف شد با ایام انتخابات و نرسیدم. این گفتگو، به دلیل حمله ی مجری به مهمان برنامه، از همه ی برنامه های خشت خام، چالشی تر هست و البته اصل "بیطرفی" و "تاریخ شفاهی" رو زیر سوال می بره. در واقع دهباشی با این برنامه می خواسته نوری زاد رو ضایع کنه، اما دچار مغلطه ای شده که بهش می پردازم:

دهباشی با مقایسه ی نامه های گذشته ی نوری زاد در مدح و ثنای رهبری، با نامه های بعد از دستگیری نوری زاد در نقد و مخالفت با رهبری، نتیجه میگیره که: « نوری زاد همون آدم هست و فقط یک "منفی" پشتش اومده. اون موقع در حمله به مخالفین رهبری و اصلاح طلبان(مثل مهاجرانی) افراط می کرده و حالا در حمله به رهبری و اطرافیانش تفریط می کنه.»

من به نوری زادِ حالا که تحت تاثیر شرایط زندان و شکنجه، حرفهای تندی رو علیه اساس انقلاب یا حتی اسلام میزنه کاری ندارم، چون اگر منِ نوعی هم جای نوری زاد بودم که فقط به خاطر یک نامه ی انتقادی، سرم رو توی چاه مستراح می کردند و به من تهمت ضدیت با انقلاب میزدند، حتما بیشتر از نوری زاد از خود دین متنفر میشدم.

من در مورد نوری زادی حرف میزنم که هنوز دستگیر نشده بود و سه نامه ی کاملا محترمانه در نقد رفتار رهبری با معترضین سال 88 نوشت و ایشون رو "پدرم" خطاب کرد. در این نامه ها کاملا مشخص هست که نوری زاد خودش رو فرزند رهبری و نظام می دونه و خیال میکنه اگر یک زمانی با صراحت می تونسته به مخالفین رهبری بتازه، حالا چه کسی بیشتر از او صلاحیت داره که نسبت به رفتارهای اشتباه رهبری تذکر بده؟

اینکه حزب الهی ها و بسیجی ها، به محض اینکه یک نفر منتقد رهبری شد، اون رو از اساس زیر سوال می برند و میگن: "جاهل یا افراط میکنه یا تفریط" در واقع خودشون رو زیر سوال می برند. چون در حال حاضر، مطیع رهبری بودن، مساوی شده با حمله به اصلاح طلبان و میانه رو هایی مثل هاشمی و روحانی. در واقع خودِ رهبری مواضع این چنینی میگیره و یک بسیجی مخلص برای اعلام وفاداری و ولایتمداریش، چاره ای جز تکرار مواضع رهبری نداره.

من خیلی دوست دارم از حسین دهباشی بپرسم: از دید شما حسین الله کرم، سعید قاسمی، حسن عباسی، حسین شریعتمداری، علم الهدی، مصباح یزدی، احمد خاتمی، رئیسی، قالیباف، تند رو هستند یا صرفا یک اصولگرا؟ آیا محمد نوری زاد در دوران اصلاحات، حرفی رو تندتر از این آقایون علیه اصلاح طلبان میزده که بگیم اون موقع هم افراطی بوده؟ 

اگر معتقدید که این آقایون به عنوان تئوریسین های اصولگرا، افراطی هستند، چرا اینها رو ضدانقلاب و ضدولایت فقیه نمی نامید و منتظر می مونید تا یک روزی به نوری زاد تبدیل بشن و بعدا باهاشون بجنگید و اسنادی از نفاق و تفکرات انحرافیشون منتشر کنید؟

این یک مغلطه ای هست که هیچ فرد حامی نظام و رهبری جرات برگشتن از مواضعش رو نداشته باشه و حتی کوچکترین انتقادی هم نسبت به رهبری نداشته باشه، چون بعدا متهم میشه که از اول منافق و ضد انقلاب بوده!

.........

پ.ن: کاش برای حامیان رهبری سوال میشد که چرا دسته دسته از صف حامیان رهبری کم میشه و افرادی که سابقا دوآتیشه طرفدار بودند، مخالف شدند؟ شاید رفتارهای خود شما باعث "دفع حداکثری" و "کارخانه ی ضدانقلاب سازی" شده و صرفا با این جمله که "میزان حال فعلی افراد است" خودتون رو توجیه نکنید ، کمی فکر کنید.

.:: تیکه کلام ::....
ما را در سایت .:: تیکه کلام ::. دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 ساعت: 8:16