جای خالی دختران در شهرآورد پایتخت | بلاگ

جای خالی دختران در شهرآورد پایتخت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

انقدر که دخترها توی صفحات اینستاگرامشون در مورد بازی امروز پرسپولیس - استقلال عکس و مطلب گذاشتند، پسرها نگذاشتند. از دیدنِ این همه کُری خوندن فوتبالی دخترها برای همدیگه و لحظه به لحظه پیگیری کردن و تماشای فوتبال ، تعجب کردم! و برام سوال شده که چرا با وجود این همه احساسات ورزشی دخترها، سهمشون از حضور مستقیم در استادیوم های ورزشی و خالی کردن هیجانات در ایران، صفر هست؟!

واقعا عجیبه که توی ایران، به خانوم ها اجازه ی ورود به استادیوم داده نمیشه. فکر کنید سینماها تفکیک جنسیتی باشه و فقط مردها اجازه ی ورود داشته باشند، اون وقت چه اتفاقی می افته؟ یا پارک ها مردونه/ زنونه بشه و یک ساعت هایی فقط مختص آقایون و ساعت های دیگه مختص خانوم ها باشه!(که این اتفاق در بعضی پارک ها افتاده). قطعا هرجا که فقط مردها باهم هستند، میزان خشونت و جنایت و فساد بیشتر از جاهایی هست که خانم ها هم حضور دارند.

اصولا زن ها باعث تلطیف فضا و جلوگیری از خشونت میشن. حتی اون پسرها و آقایون فحاش و بی ادبی که تیکه کلامشون فحش زیرشکمیه هم، به محض دیدنِ یک خانم، رعایت می کنند. از طرفی وقتی طرف با خواهر، مادر و همسر خودش به استادیوم ورزشی بیاد، به دخترها و زنان دیگه به عنوان ناموس خودش نگاه می کنه و نمی تونه شعارهای ناموسی و زشت بده و حتی جلوی شکسته شدن صندلی و اتوبوس و حمله به هواداران تیم مقابل هم گرفته میشه.

این دختر خانم پرسپولیسی، با یک ترفندی به ورزشگاه رفته. ولی آیا اتفاقی از جانب آقایون حاضر در ورزشگاه براش افتاد؟ 

من نمی فهمم توی ذهن مسئولین این کشور یا مراجع تقلید چی میگذره و چرا فکر می کنند که حضور زنان باعث ترویج فساد و فحشا میشه؟ آیا استادیوم فوتبال فرقی با دسته های عزاداری امام حسین در ایام محرم داره که خانم ها و آقایون باهم عزاداری و حرکت می کنند؟! یا در مورد راهپیمایی 22 بهمن و نماز جمعه و تشییع جنازه ی روحانیون که خانوم ها و خانواده ها هم حضور دارند، اتفاق و خلاف عفتی صورت میگیره که انقدر با حضور زنان در جامعه مخالف اند؟

انقدر باید این موضوع رو نوشت و انقدر باید همه ی مردم و خود زنان این طبیعی ترین حق و خواسته شون رو فریاد بزنن تا مسئولین تن به این مطالبه بدند. تا زمانی که همه رضایت دارند و خود خانم ها سکوت می کنند، اتفاقی نمی افته.

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 2 اسفند 1395 ساعت: 5:33