دیدگاهِ حذفیِ و در نظر نگرفتنِ خشم مردم

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

از یک هفته ی پیش فعالیتم رو در گروه خانوادگی تلگرام، لغو کردم. گروه اقوام مادری، اکثرا طرفدار نظام و رهبری هستند و علت طرفداریشون هم مشخصه: سمت دولتی و نظامی! حالا چه از روی ترس باشه چه از روی علاقه، من نمی فهمم که این آدم ها چرا حتی اجازه ی شنیدنِ یک صدای متفاوت رو نمیدن؟ حتی اگه اون صدا، یک صدای درون گفتمانی و درون خودِ نظام باشه با دیدگاهِ اصلاح و دلسوزی! در حالیکه اگر به قرآن اعتقاد داشته باشند باید بدونن همچین آیه ای هم داریم: "فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه" (بشارت باد بندگانی که سخن را گوش میدهند و از بهترین تبعیت می کنند).

یعنی حتی جرأت ندارم مطالبی رو از کانالی فوروارد کنم که از دید این آدم ها، ضدانقلابی تلقی میشه! با اینکه متن مال من نیست، اما میگن طرفداری تلقی میشه! فکر می کنن که گروه تلگرام مثل اداره و محل کار می مونه و همه باید تابع مقرارت رسمی کشور باشند! این درحالیه که وقتی همین افراد دائما سخنرانی های رهبری و افراد منسوب به ایشون یا مدافعین حرم و غیره رو میذارن، من با اینکه انتقاداتی دارم سکوت می کنم و توی دلم میگم: هر کسی آزاد هست هر چی دلش میخواد پست کنه! اما انقدر پیام تذکر و "دقت کن" برای من فرستادند که بیخیال فعالیت توی گروه شدم و عطاش رو به لقاش بخشیدم!

این دیدگاهِ "حذفی" در بین تمامی مسئولین نظام وجود داره که اجازه نمیدن هیچ صدا و تفکری شنیده بشه. در بحث حجاب، فقط میگن راهش برخورد از طریق گشت ارشاده! در بحث سایت های منتقد، فقط راهش رو فیلتر کردن می بینن! در امر قاچاق موبایل، فقط دستگیری مغازه دار و آتیش زدن اموالش رو راهکار می بینن! در بحث کنسرت و ماهواره ، راهش رو ممنوع کردن می دونن، اما به این فکر نمی کنن که این روش حذفی، نه تنها تفکر و رفتارها رو عوض نمیکنه، که باعث کینه و نفرت شدیدی از دین و حکومت اسلامی میشه و این نفرت ها قطره قطره جمع میشه و یهو مثل غده، سر از اعتراضات 88 در میاره!

ببینید من کی گفتم که در آینده ی نزدیک اعتراضاتی به مراتب بدتر، تندنر، خشن تر و گسترده تر و عمومی تر از سال 88 در این کشور به وقوع می پیونده که همش به خاطر همین طرز تفکر غلط حزب الهی ها و حکومتی هاست! 

..............

پ.ن: خبری رو در تلگرام خوندم که متن این پستم رو تایید میکنه:

مهاجرت سالانه 300 هزار ایرانی!

این یعنی هر سال به اندازه ی یک شهر کشور، تخلیه میشه و ملت فرار میکنن و میرن خارج! در واقع حاکمین ما از خداشون هست که هر کسی منتقد و معترضه از ایران بره و مملکت بمونه دست اقلیتی تندرو و مردمی که احیانا بی تفاوتند! اصلا به این فکر نمی کنند که این قشری که هر سال از ایران مهاجرت می کنند، قشر نخبه و سرمایه دار کشور ماست و با رفتن اینها، کشور ما از نیروهای زبده خالی میشه و اونها به جای کمک در رشد و توسعه ی کشورشون، به کشورهای دیگه کمک می کنن! 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 12 آبان 1395 ساعت: 7:25