خواسته ی کوروش و تناقض هوادارانش | بلاگ

خواسته ی کوروش و تناقض هوادارانش

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

امروز سالروز تولد کوروش، پادشاه امپراطوری هخامنشی ایران و به روایتی "ذوالقرنین" یکی از پیامبران الهی بود. کوروش هر جایگاه و مقامی که داشت، انسان خوب و شریف و قابل احترامی بین ملت ها و ادیان بود. دعای معروف کوروش برای کشور ما این بود: "خدایا کشورم را از خشکسالی، دروغ و دشمن محافظت کن."

اما امروز ایران هم دچار خشکسالی شدید و کمبود آب شده و هم همه جاشو دروغ و دغل و فریبکاری فرا گرفته. از طرفی به نظر میرسه که نه تنها دشمنان خارجی در طی قرنهای متمادی ، دو سوم سرزمین های این کشور رو گرفتند و بعدها هم جنگ هشت ساله رو تحمیل کردند، حالا خود مسئولین و مردم این کشور، بزرگترین دشمنان کشورشون هستند!

مسئولین با منفعت طلبی و چپاول اموال عمومی این کشور، و مردم هم با جفای به طبیعت کشور و کمبود مطالعه و اسراف و حیف و میل منابع خدادادی، در حال نابودی این کشور و تاریخ هستند.

یک متنی در تلگرام خوندم که درباره ی این افتخار کردن مردم ایران به تمدن 2500 ساله نوشته بود: "اینکه ما به تمدنمون افتخار می کنیم مثل این می مونه یه بچه همش به بابا بزرگش افتخار بکنه!"(به این مضمون). یا یک متنی هم دکتر یوسف اباذری نوشته که خوندنش رو به شدت توصیه می کنم: (اینجا)

...........

پ.ن: امروز یه تعداد زیادی از مردم به پاسارگاد، مقبره ی کوروش رفتند که نسبت به گذشته کم سابقه بود. با اینکه این رفتار مردم در ستایش تاریخ و تمدن کشورشون باعث خرسندیه، اما با دیدن فیلم هاش در تلگرام، دوتا نقد به ذهنم اومد :

1_اینکه یه عده جلوی این مقبره سجده می کنن یا به حد اغراق آمیزی یک قبر کهنه رو می پرستند، من رو یاد گردوندنِ ضریحِ ساخته شده برای امام عسکری انداخت که چند سال قبل در قم ساختند و از اونجا شهر به شهر تا لب مرز بردند و مردم هر شهر ، خودشون رو بهش آویزون می کردند! همون کسانی که به زیارت و تبرک جستن به یک تیکه سنگ و قبر معترضند، حالا برای کوروش تقدس خیالی و این چنینی قائل اند! انگار که این مردم و این سرزمین باید حتما یک مرده ای رو بپرستند و یک شاه یا بتی برای پرستیدن وجود داشته باشه! 

2_ یه عده ای شعار میدن: "آزادی اندیشه، با ریش و پشم نمیشه"! حالا خود کسایی که شعار میدن یک من ریش دارن، خود کوروش هم توی همه ی تصاویری که ازش هک شده، ریش بلندی داشته! ... حالا اینا مهم نیست، من به این فکر می کنم که این آدم ها یعنی هرکسی تیپ و ظاهر مثبت و مذهبی داشته باشه، مجرم می دونن؟ پس فردا اگه خودشون قدرت رو به دست گرفتند، میخوان هر روحانی و بسیجی و حزب الهی ای رو آتیش بزنن؟ کاش لااقل انقدر کینه و نفرت بین مردم ایران وجود نداشت و می فهمیدند که تندروی چه به اسم مذهب چه به اسم تمدن، بر خلاف انسانیت و عدالته.

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 12 آبان 1395 ساعت: 7:25