یک آدرس اشتباه در مورد ارتش

ساخت وبلاگ
چکیده : مدتی هست که در فضای مجازی، جوّ مثبتی نسبت به ارتش ایجاد شده و به همین نسبت جو بسیار منفی نسبت به سپ... با عنوان : یک آدرس اشتباه در مورد ارتش بخوانید :

مدتی هست که در فضای مجازی، جوّ مثبتی نسبت به ارتش ایجاد شده و به همین نسبت جو بسیار منفی نسبت به سپاه. اوج این فضاسازی در زلزله ی اخیر غرب کشور نمود پیدا کرد و طوری شده که دائما با نشون دادن تصاویر سربازان و کادر ارتش که در حال کمک رسانی به آسیب دیدگان زلزله هستند، اینطوری وانمود می کنند که ارتش در کنار مردم ایستاده در حالی که سپاه فقط به فکر چپاول اموال ملت و کتک زدن و سرکوب هست.

اما نکته اینجاست که هیچ فرقی بین ارتش و سپاه وجود نداره و هر دو نهادهای زیر مجموعه ی حاکمیت (رهبری) هستند و صرفا "طبق دستور" عمل می کنند و حکومت هست که برای اینها تعیین تکلیف و "تقسیم وظایف" کرده. اگر ارتش هیچ نقشی در سرکوب مردم در سال 88 نداشته ، یا هیچ نقشی در جنگ سوریه و عراق و یمن نداشته، به این خاطر هست که از بالا چنین فرمانی به ارتش داده نشده. اگر همین فردا ، دستوری از فرمانده کل قوا(رهبری) بیاد که ارتش باید عازم سوریه بشه و سپاه باید به کمک زلزله زده ها بشتابه، مطمئن باشید که همین اتفاق می افته.

من تعجب می کنم که چرا یک عده ای خیال کردند که ارتش، تافته ی جدا بافته از حاکمیت هست و مثلا بدنه ی ارتش دیدگاه انتقادی نسبت به حکومت دارند؟ انگار که چون نهاد ارتش در زمان شاه تاسیس شده، اما نهاد سپاه بعد از انقلاب به وجود اومده، حالا ارتشی ها وفادار به سیستم شاهنشاهی هستند! نه! اتفاقا دلیل اینکه ارتشی ها اساسا در سیاست دخالت نمی کنند، ترس بیش از حدشون از اخراج و تصفیه هست.

و کیه که ندونه اکثر فرماندهان و پرسنل فعلی ارتش، اساسا بعد از انقلاب به عضویت در ارتش دراومدند؟ ارتشی که درست مثل سپاه، ازجانب حفاظت اطلاعات و عقیدتی سیاسی(روحانیون) گزینش و پالایش میشه و خیلی از فرماندهانش بسیار دوآتیشه و حزب الهی تر از فرماندهان سپاه هستند و در "بله قربانگویی" گوی سبقت رو از سپاهیان ربودند! و یک مثلی از قدیم بود که "ارتش چرا نداره"، به این معنا که ارتشی ها اساسا فکر کردن نسبت به دستور مافوق رو باید کنار بذارن و هرچی که دستور داده شد، فقط بگن: چشم!

کاش به مردم آدرس غلط ندیم و رسانه های منتقد ، این رو درک کنند که ارتش فعلی، "ارتش جمهوری اسلامی" هست نه ارتش شاهنشاهی! 

...........

پ.ن: من فقط یک دلیل می بینم برای این جو سازی رسانه های منتقد به نفع ارتش، و اونم اینکه ارتشی ها رو تشویق به کودتا علیه نظام بکنند. درحالیکه محاله چنین اتفاقی از جانب چنین ارتش مطیعی رخ بده.

.:: تیکه کلام ::....
ما را در سایت .:: تیکه کلام ::. دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت: 3:25