دلیل انقلاب 57: جو گیری مردم | بلاگ

دلیل انقلاب 57: جو گیری مردم

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

دیشب مستند "تالار رودکی" رو که بی بی سی درست کرده، از طریق اینترنت تماشا کردم. برای من خیلی جالب بود که تالار وحدت فعلی، در واقع سالن اُپرایی به سبکِ سالن اپراهای خارجی بوده و شاه داشته ایران رو شبیه به کشورهای غربی می کرده اما از قضا همین مدرن سازی ها، به مذاق مردم ایران خوش نیومده و انقلاب کردند! 

من سال پیش که به کشور روسیه رفتم و در سالن بزرگ مسکو رقص های فولکلوریک(سنتی) رو تماشا می کردم، همش می گفتم حیف که همچین چیزی در کشور خود ما که پر از رقص های محلیِ مناطق مختلف هست اجرا نمیشه. حالا دیشب در این مستند می دیدم که قبل از انقلاب، در همین تالار وحدت چنین برنامه هایی بوده و اگر ادامه می داشت، قطعا یکی از جاذبه های گردشگری برای جذب توریست خارجی میشد.

نکته ی جالب اینکه در سفر روسیه، یکی از مقامات سابق نظام همراه ما بود و این فرد، از ما بیشتر برای تماشای رقص فولکلوریک هیجان نشون میداد و به من میگفت: فیلم هایی که با موبایلت گرفتی، برام بفرست! و من همش فکر می کردم که: اگر این رقص خانم ها و آقایون در کنار هم انقدر هیجان انگیزه، امثال این آقا مریض بودند که انقلاب کردند و حکومت شاه رو از بین بردند؟

در واقع پاسخ به این سوال رو در جو زدگی این روزهای مردم ایران میشه فهمید. مردمی که به همه فحش میدن! هانیه توسلی از مرگ گربه ش بنویسه فحش میدن! یکی به اسم محسن افشانی عکس شورت و سوتین خانمی رو منتشر کنه، به محسن افشانی فحش میدن! این مردم انگار عادت دارند به نادیده گرفتن خوبی ها و پررنگ کردن بدی های افراد و لیاقتشون همین زندگی و حکومت و وضعیتی هست که می بینیم.

عجیب اینجاست که مردم جو زده ی سال 57، یک روحانی رو جای شاه نشوندند و سرود آزادی سر میدادند!! فکر کن یک آخوند، حق تنفس رو از خانواده ی خودش میگرفته و نمیذاشته دخترش دانشگاه بره یا پسرش آهنگ گوش بده، حالا این تفکر قراره بر همه ی مردم یک کشور با سلایق مختلف اعمال بشه!! خب مشخصه آخر و عاقبتش میشه زندانی و محدود شدن همون مردمی که سال 57 انقلاب کردند!

...
نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت: 21:39