در بعضی شهرها، رژیم تغییر کرده! | بلاگ

در بعضی شهرها، رژیم تغییر کرده!

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

جامعه به حدی تغییر کرده که حتی روحانیون و مسئولین هم ناچار به پذیرش تیپ غیررسمی جوونهای کشور هستند و با اونها عکس می گیرند تا رای بیشتری کسب کنند.

هر بار که به اینستاگرام میرم، احساس می کنم که دیگه ایران زندگی نمی کنم و خارج از کشور هستم. اصلا فضای جامعه ی مجازی که زیر پوست شهر و واقعیت جامعه هست، با اون چیزی که روی شهر می بینیم خیلی متفاوته.

تمام دخترها عکس بی حجاب میذارن، حتی اون کسایی که در بیرون چادر سر می کنند زندگی حقیقی شون یک چیز دیگه ست. دخترها اکثرا ساز میزنن و آواز می خونن و فالوورهای دخترهای خواننده 150 هزار به بالاست، پسرها اکثرا سریال های خارجی مثل "گیم آو تراونز" (بازی تاج و تخت) و بازی های آنلاین مثل "کلش آو کلنز" رو دنبال می کنند.

مهمونی ها و جشن هایی که من عکسهاش رو می بینم، معمولا مختلطه و دختر و پسرها خیلی با هم راحت تر از چیزی هستند که تصور میشه. همه، بازیگرها و خواننده های خارجی یا ایرانی های اونطرف آبی رو بیشتر از داخلی ها دنبال می کنند؛ طوری که اگه تو اسم یک بازیگر رو نشنیده باشی یا فلان سریال رو ندیده باشی، انگار توی این کشور زندگی نکردی! رپر ها و خواننده های زیرزمینی هم کاملا برای جوونها شناخته شده هستند.

از نظر سیاسی هم ، زندانیان سیاسی از محبوبیت بالایی برخوردارند و هر کسی حرفی در مخالفت با رهبری و نظام بزنه، محبوب میشه ، و هر بازیگر یا فرد مشهوری هم که در راستای حکومت حرکت کنه، به شدت محکوم میشه.

به قول برادر بزرگترم: "در تهران و بعضی شهرهای بزرگ از سال 88 حکومت سقوط کرده." ظاهرا جمهوری اسلامی و روحانیون در قدرت هستند، اما باطنا مردم کار خودشون رو می کنند و با هر چیزی که از طرف حکومت باشه مخالفت می کنند. انتخابات هایی هم که در نظام انجام میشه، فقط در جهت مخالفت با حاکمیت، رای داده میشه. حتی فرزندان افراد مسئول یا مذهبی ها هم با این موج تغییر همراه شدند و شما نمی تونی اعتقادات یا مدل خانواده ی کسی رو تشخیص بدی.

شاید از قبل از 88 هم همینطوری بوده و چون طی این 5-6 سال اخیر، اینترنت و شبکه های اجتماعی رشد چشمگیری در ایران داشته، نمودش بیشتر شده. در هر حال این روند، نشون میده که در آینده ی نزدیک رفتار حکومت هم شبیه به رفتار مردم میشه یا به کل با حکومت دیگه ای جایگزین میشه.

بعضی,شهرها،,رژیم,تغییر,کرده,...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 21 شهريور 1396 ساعت: 20:38