دو گروهی که از 40 سال پیش همچنان هستند | بلاگ

دو گروهی که از 40 سال پیش همچنان هستند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

یک نگاهی به مسئولین این کشور بندازید، چه مسئولین جناح راست چه مسئولین جناح چپ، می بینید از اول انقلاب تا امروز همین افراد در قدرت ثابت هستند.  نزدیک 40 ساله که دو گروه و باند بزرگ بر سر قدرت باهم رقابت دارند: سپاه، کارگزاران. در واقع یا طیف هاشمی رفسنجانی در قدرت بودند یا طیف رهبری! 

تقریبا این دو گروه هیچ فرقی هم با هم ندارند و دعوا فقط سر لحاف ملاست! اصلا نه به مطالبات مردم کار دارند، نه به توسعه و آبادانی کشور، نه به مسائل دینی و اخلاقی. فقط یکسری شعار برای خر کردن مردم که بهشون رای بدن، و بعدش هم روز از نو، روز از نو! 

فکر کن ما دهه ی شصتی ها که از مرز 30 سالگی عبور کردیم به همراه دهه ی هفتادی ها، بزرگترین جمعیت این کشور هستیم و در حالیکه هممون از نوجوونی و کودکی با کامپیوتر و اینترنت و موبایل سر و کار داشتیم و اطلاعاتمون خیلی خیلی بالاتر از پدر و مادرهامون هست، حالا باید کسانی بر ما حکومت کنند که هیچ درکی از نسل جدید و نیازهای ماها ندارند و افکارشون مال همون 40 سال پیشه! 

واقعا اینکه هنوز حضور زنان در اجتماع، جزو مشکلاتِ درجه ی یک مسئولین این کشور هست، هنوز زنان و دخترانی که 60 درصد دانشگاه ها رو پر کردند، شهروند درجه ی دو حساب میشن که نه در کابینه نه در استادیوم نه در هیچ مکان عمومی ای حق حضور ندارند، مایه تاسفه! اینکه هنوز تفکرات متعدد این جامعه مثل سنی ها محترم شمرده نمیشه و یا همچنان کسانی دنبال سانسور فیلم سینمایی و اینترنت هستند، خیلی عجیبه و حتما ده سال دیگه که اینها خاطره شد و برای بچه هامون تعریف کردیم، تعجب می کنن که در چه عصر و زمانه ای زندگی می کردیم!

شما یک نگاهی به صدا و سیما بندازید که چقدر از جامعه عقبه! یک خندوانه درست کرده که تقلید از برنامه ی "استیج" من و تو هست! و وقتی مثلا یک نفر خنداننده شو اجرا میکنه و از بعضی خط قرمز های همین صدا و سیما عبور میکنه، اصلا برای کسی تازگی نداره، چون ده ها مرتبه بیشترش رو در شبکه های مجازی و تلگرام دیدیم و شنیدیم. یعنی هنوز مسئولین این کشور متوجه تغییر ذائقه ی مردمشون نشدند؟ هنوز متوجه ورود تکنولوژی و تحولات سریع جامعه به سمت مدرنیته نشدند؟

خب مادامی که این مجموعه ی بسته در قدرت هستند که اجازه نمیدن هیچ فرد متفاوتی وارد سیستم مدیریتی کشور بشه، طبیعتا هیچ تغییری هم در کشور ایجاد نمیشه. هنوز مراجع تقلید ، اعضای شورای نگهبان، اعضای خبرگان رهبری، خود رهبری و نهادهای زیر مجموعش، سطح دغدغه هاشون در سطح فوتبال بازی کردن دو نفر در مقابل یک تیم باشگاهیِ اسرائیلیه. هنوز سطح دغدغه هاشون سند 2030 و ربنای شجریانه. 

واقعا خنده داره که هنوز کنسرت شهرام ناظری و پسرش لغو میشه یا هنوز میرحسین و کروبی در حصر هستند! آخه چقدر لجبازی با مردم؟ چقدر عقب موندگی و کینه ورزی؟ ماها که تمام عمر و جوونیمون رو با این آدمهای خشک مغز و مقدس مآب سپری شد و سوختیم، لااقل نسل بعدی این کشور رو داغون نکنید.

گروهی,سال,پیش,همچنان,هستند,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 27 مرداد 1396 ساعت: 6:51