با روحانی عهد اخوت نبستیم | بلاگ

با روحانی عهد اخوت نبستیم

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اخبار خوبی از ترکیب کابینه ی دوم روحانی به گوش نمیرسه. با اینکه روحانی ، در ایام انتخابات صریح تر و اصلاح طلب تر شده بود، اما به نظر میرسه که بیشتر از اینکه به سمت اصلاح طلبی گام برداره، به سمت قدرت حاکم متمایل شده. تا حالا شنیده شده که:

1_ قرار هست رحمانی فضلی (وزیر کشور) که بدترین عضو کابینه و یک اصولگرای خیانت کار هست، در همین پست ابقا بشه.

2_ گفته شده یک پسر متولد 60 که معاون فعلی وزارت ارتباطات و از معاونین سابق وزارت اطلاعات زمان احمدی نژاد بوده، به عنوان وزیر ارتباطات انتخاب شده.

3_ زنان نه تنها به عنوان وزیر انتخاب نمیشن که حتی زنان موثر دولت فعلی، مثل خانم مولاوردی هم در کابینه ی بعدی حضور ندارند.

4_ نهاوندیان (رئیس دفتر فعلی روحانی) که رئیس ستاد انتخاباتی ولایتی در سال 92 بود، قرار هست به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه انتخاب بشه.

به جز این تغییرات ضعیف، هیچ اقدامی هم در مورد رفع حصر برداشته نشده و روحانی که در ایام انتخابات می گفت: "با 51 درصد نمیشه کار رو جلو برد و به من قدرت بازو بدید"، حالا با 24 میلیون رای (که 4 میلیون رو، خود وزیر کشور بی عرضش نتونست بگیره) دائما از پاسخگویی در مورد این مسئله طفره میره.

رک و راست بگم: من همونطور که سال 84 به خاطر شعار "کابینه ی 70 میلیونی" به احمدی نژاد رای دادم، اما بلافاصله که فهمیدم با آوردن رفقا و فامیل هاش، به مردم دروغ گفته و مخالفش شدم، حالا هم اگر ببینم روحانی مردم رو فریب داده، اولین نفری خواهم بود که بهش با شدت زیاد انتقاد می کنم.

روحانی باید این رو بدونه که اگر الان رئیس جمهور هست، به خاطر حرکت میرحسین و کروبیه. اگر اونها در سال 88 روی حق و رای مردم نمی ایستادند، به راحتی در سال 92 هم تقلب میشد. از طرفی روحانی مدیون هاشمی و خانمی هست. اگر هاشمی در سال 92 رد صلاحیت نمیشد و پشت روحانی نمیومد، روحانی رئیس جمهور نبود. اگر خاتمی در سال 96 "تکرار" نمی کرد، روحانی این پست و مقام رو نداشت.

من همون ایام انتخابات هم گفته بودم که "روحانی ایده آل من نیست" و "ما چاره ای نداریم که بین رئیسی و روحانی انتخاب کنی". الان هم هنوز به این باور دارم که اگر رئیسی بود، اوضاع بدتر از حالا بود. ولی عاشق چشم و ابروی روحانی هم نیستم، اگر فردای معرفی کابینه، متوجه بشم که این آدم زیر وعده هاش زده، تمام همّ و غمم رو در نقد بهش به کار می برم.

............

پ.ن: بعید میدونم روحانی خودش رو چوب دو سر ... کنه! حالا که نهادهای حاکمیتی علیهش فعالیت می کنند و سرنوشت روسای جمهور پیشین رو پس از اتمام دوره شون دیده، یکدفعه بیاد به مردم و اصلاح طلبانی که حامیش بودند، پشت کنه و خودش رو از نظر مردم هم بندازه. روحانی تیزهوش تر از این حرفهاست.

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : جمعه 20 مرداد 1396 ساعت: 7:45