چند نکته درباره ی کشف حجاب آزاده نامداری

ساخت وبلاگ
چکیده : امروز تصاویری از خانم آزاده نامداری، مجری سابق و پرحاشیه ی تلوزیون منتشر شد که در کشور سوئیس به همر... با عنوان : چند نکته درباره ی کشف حجاب آزاده نامداری بخوانید :

امروز تصاویری از خانم آزاده نامداری، مجری سابق و پرحاشیه ی تلوزیون منتشر شد که در کشور سوئیس به همراه همسرش، کاملا بی حجاب و در حال سرو مشروب دیده میشه. از این جهت که خانم نامداری همیشه با "چادر" دیده میشد و گاهی مصاحبه هایی به نفع چادر کرده بود، بعضی ها در شبکه های مجازی حرصشون گرفته و نسبت به این رفتار، واکنش های تندی نشون دادند. 

خود آزاده نامداری هم در یک ویدئویی، مجبور به توضیحاتی شده و گفته که عکسهاش خصوصی بوده و گناهی که اون فرد مرتکب شده، بزرگتره. اما چند نکته:

1_ لطفا دست از سر این خانم بردارید و خودتون رو یک لحظه جاش بذارید. انتشار این عکسها و بردن آبروی انسان ها کار درستی نیست و هر کسی ممکنه در خارج از کشور از این کارها بکنه. شک ندارم که فرزاد حسنی(شوهر سابقش) و یا یک گروه خاصی، روی این خانم زوم کردند تا آبروش رو ببرند. وگرنه چرا هر از گاهی این خانم سوژه ی رسانه ها میشه؟

2_ یکی از خاله های من، عضو رسمی صدا و سیماست و سالها قبل می گفت: "بعضی خانم های مجری برای رسمی شدن در سازمان، مجبورند که چادر سر کنند." همه ی ماها خوب میدونیم که مراکز دولتی، به خصوص نهادهایی که زیرمجموعه ی رهبری هستند، در امر پوشش و نماز و اعتقادات، سختگیر هستند و کارمندانشون به ناچار - یا برای گرفتن رتبه ی بالاتر - مجبور به انجام اعمال دینی میشن و ممکنه قلبا قبول نداشته باشند. این ریاکاری محصول روش مسئولین کشور هست، نه این خانم بیچاره.

3_ به شخصه معتقدم که اگر روزی در این کشور ، حجاب اجباری برداشته بشه، خیلی از افراد چادری و مذهبی، بی حجاب کامل (نه بدحجاب و مانتویی) میشن! علتش هم مشخصه، در جامعه ای که زور و اجبار باشه، خیلی ها از ترس جامعه یا خانواده مجبور به رعایتش هستند درحالیکه هیچ اعتقادی ندارند. اتفاقا اگر حجاب، آزاد بود اون وقت میشد فرد معتقد رو از فرد غیرمعتقد تشخیص داد. 

4_ بعضی نهادهای امنیتی، هنرمندان یا بازیگران خاص و مورد دار رو مجبور به مصاحبه هایی می کنند که قلبا قبول ندارند، مثل مصاحبه ای که خانم نامداری در مورد چادر کرده بود. این نهادها از محبوبیت و تاثیرگذاری این افراد استفاده می کنند تا جامعه رو به سمت اهداف خودشون پیش ببرند، و گاهی پول میدن، گاهی هم تهدید می کنند. پس سعی کنیم قبل از اینکه اطلاعات دقیقی دریافت کنیم، افراد رو قضاوت نکنیم. اینجا یک کشور فوق امنیتی به نام ایران هست که وزیر اسبق اطلاعاتش (فلاحیان) میگه: بعضی از خبرنگاران عامل اطلاعات هستند.

5_ تاجایی که میدونم، آزاده نامداری این مدت ممنوع التصویر بود و برنامه ای در تلوزیون نداشت. فقط یک برنامه ی اینترنتی در آپارات منتشر میکرد. و تا جایی هم که خبر دارم، اصلا مواضع سیاسی حکومتی نداشت و اتفاقا در انتخابات اخیر از حامیان آقای روحانی بود. بنابراین ، این همه کینه و نفرت اپوزیسیون از یک مجری سابق تلوزیون رو نمی فهمم؟ اینکه یک فردی در سازمان حکومتی کار می کرده، دلیل بر موافقت سیاسیش نیست. خیلی از کارمندان و مجریان صدا و سیما به خاطر تخصص، جذب این سازمان شدند و اکثرا جلوی دوربینشون با پشت دوربین و زندگی حقیقیشون، کاملا متفاوته.

.:: تیکه کلام ::....
ما را در سایت .:: تیکه کلام ::. دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : دوشنبه 9 مرداد 1396 ساعت: 22:25