خدایی که کاری نمی کنه | بلاگ

خدایی که کاری نمی کنه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

حتما همه داستان غم انگیز "بنیتا" این دختر بچه ی 8 ماهه ی تهرانی رو می دونید: اینکه توی ماشین بوده و یک لحظه که پدرش خواسته درب پارکینگ رو ببنده، دزدها میان و ماشین رو می برن و حالا جنازه ی این طفل معصوم پیدا شده. دزدها گفتند که همون موقع از ترس، ماشین رو رها کردند درحالیکه نوزاد، در این گرمای هوا داخل ماشین با پنجره های بسته بوده و از شدت تشنگی و گرسنگی و گرما ، از دنیا رفته.

سوال: ما دیگه پاک تر، معصوم تر، مظلوم تر از این دختر بچه توی عالم داریم؟ پس چرا خدا هیچ کاری برای نجاتش نکرد؟ 

الان دقیقا ما چه انتظاری می تونیم از یک خالق داشته باشیم؟ وقتی تصور کنی: پدر و مادر جوانی، شب و روز بی تابی می کنند و دل تو دلشون نیست، وقتی نوزادی رو تصور می کنی که  داخل ماشین از شدت گرما و تشنگی، دست و پاشو به هم میزنه و جیغ و داد میکنه، اما حتی یک انسان وجود نداره که وسیله ی خدا برای نجاتش باشند، به همه ی باورهات شک نمی کنی؟ 

اینجاست که آدم دائما به این فکر می کنه که خوب بودن، پاک بودن، اولیاء خدا بودن، همش کشکه! اینجاست که آدم می فهمه یک مشت داستان دروغین به ما تحویل دادند و در ظول تاریخ انقدر آدمهای مظلوم و معصومی بودند که قربانی بی رحمی طبیعت شدند، که این فقط یک نمونه ی کوچیکشه.

باید رک و راست به ما یاد می دادند که در این دنیا، فقط و فقط قوانین طبیعت وجود داره، پس هر کسی زرنگ تره، هر کسی بدجنس تره، هر کسی پر زورتره، هر کسی دروغگوتره، هر کسی دزدتره، اون برنده ست. درست مثل قانون جنگل، مثل راز بقا. گرگ ها و شغال ها، گوسفندان و آهوان رو میدرند و میخورند.

...........

پی نوشت: سالها خودِ من مظلومانه زندگی کردم، چه کسی دوستم داشت؟ سالها حلال و حرام، محرم و نامحرم، نماز و روزه، پرهیز از دروغ و غیبت و تهمت، پیشه ی من بود به این امید که لابد در این دنیا محبتی می بینم. اما اینطوری نیست و تنهایی من از 12 سال پیش تا امروز، ادامه داشته و شک ندارم ابدیه. هرچی که خوبتری، مقیدتری، مظلوم تری، ساده تری، از بقیه عقب می مونی، حالا هرچقدر میخوای عبادت کن یا فکر کن که بخاطر خوبیت از جانب خدا معجزه ای میشه و ظالمین و پدرسوخته ها، رسوا میشن! اما نه، این رسم زندگی دنیاست، اون کسی که مدرک می خره، اون کسی که با دزدی پولدار میشه، اون کسی که بلده مخ دخترها رو بزنه و دختر بازی می کنه، اون کسی که آدم می کشه، اون کسی که دیکتاتوره، اون پیروز و موفق و در رفاه و آسایشه و تو در بدبختی و بیچارگی و تنهایی هستی!

روز به روز بیشتر به این نتیجه می رسم که خدا هیچ کاری برای هیچ بشری نکرده و نمی کنه. از امام حسین بگیر تا انسان های مظلوم. 

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 9 مرداد 1396 ساعت: 22:25