چرا مذهبی ها افسرده ترند؟ | بلاگ

چرا مذهبی ها افسرده ترند؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

من یک آدم مذهبی هستم ولی به این نتیجه رسیدم که علت افسردگی خودم و اکثر مردم ایران، "دین" و "جامعه ی دیندار" هست. چون اساسا دین(اسلام) اکثر لذت های بشر رو حرام کرده. من خودم به این فکر میکردم که چرا انقدر نا امیدم و به مرگ فکر می کنم؟ فقط و فقط برای اینکه دلم جنس مخالف می خواسته اما مذهب به من اجازه ی نزدیک شدن به جنس مخالفم رو نداده و من چاره ای نداشتم که تمام آمالم رو در ازدواج ببینم و صبر کنم. درحالیکه سایر دختر و پسرهایی که تقیدی به دین ندارند، از 14-15 سالگی با هم دوست هستند و در جوانی هم توی اکیپ های دوستی، گردش و تفریح میرن یا در پارتی و مهمونی مختلط شرکت می کنند و لذت می برند.

اگر فقط همین یک مسئله در ذهن آدم حل میشد که: "اگر دستورات خدارو اجرا نکنم به جهنم نمیرم و مغضوب خدا واقع نمیشم"، الان جزو شادترین و با انگیزه ترین آدم های روی زمین بودم و هیچ موقع به مرگ فکر نمی کردم. چون از فردا میرفتم سراغ رابطه با جنس مخالف، سراغ پارتی و رقص مختلط و کلی با دختر و پسرها حال می کردم!

علاوه بر این، دین آدم رو دائما ارجاع میده به آخرت و میگه اومدی که در این دنیا زجر بکشی! میگه باید سختی بکشی تا اون دنیا بهت حوری بدن، اون دنیا بهت میوه و خوراکی های لذتبخش بدن، اون دنیا... تازه از نظر دینی، هر کاری میکنیم یک گناه برای ما نوشته میشه و دائما باید توبه کنیم، از اون طرف، هر چقدر در عزاداری های مذهبیمون اشک بریزیم برای ما ثواب می نویسند ، آیا این خود به خود آدم رو افسرده نمی کنه؟ و باعث نمیشه که از دنیامون لذتی نبریم؟ 

خود جامعه ی دینی کشور ما هم در خشم و عصبیت و افسردگی کمک کرده. اینطوری نیست که من همین الان بگم بیخیالِ دین هستم و از فردا لب ساحل شمال برم و بخوام با جنس مخالف شنا کنم، کسی هم به من کاری نداشته باشه! 

به نظرم دینداری یا فطرت انسان سازگار نیست. مگه میشه ما از نظر فطری دنبال لذت هایی باشیم، اما از نظر خدا این لذت ها ممنوع باشه؟ خب اساسا پس برای چی ما آفریده شدیم یا چرا این لذت ها آفریده شدند؟ آیا خدا می خواسته آزار بده؟ دینداری فقط در صورتی با افسردگی و خشکی همراه نیست که طرف همه ی امکانات مادی و پرفکت رو داشته باشه، یعنی خود به خود پولدار باشه که به محض بلوغ بتونه ازدواج کنه، با همسر زیبا و خوش اندامی باشه که نخواد به زنهای دیگه نگاه کنه و خودش هم در کمال زیبایی و جذابیت باشه.

..............

* توضیح: من نمیخوام اینطوری جا بیفته که من عنادی نسبت به دین و مقدسات دارم یا در راستای اهداف دشمنان دین گام بر میدارم. من صرفا نظرات شخصی خودم رو بیان می کنم و ممکنه این نظرات من اشتباه هم باشه ولی اینجا به اشتراک میذارم تا از تجربیات همدیگه استفاده کنیم.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 9 مرداد 1396 ساعت: 22:25