اسرارتون(ضعف هاتون) رو به کسی نگید

ساخت وبلاگ
چکیده : حضرت یعقوب به پسرش یوسف گفت: "خوابت رو برای برادرانت تعریف نکن." چون یوسفِ پیامبر هم با تعریف کردن ا... با عنوان : اسرارتون(ضعف هاتون) رو به کسی نگید بخوانید :
حضرت یعقوب به پسرش یوسف گفت: "خوابت رو برای برادرانت تعریف نکن." چون یوسفِ پیامبر هم با تعریف کردن این راز، باعث حسادت برادرانش شد و قصد کشتنش رو کردند.

کاش می تونستم اسرار و حرفهای مگوم رو به کسی نگم. بیشترین ضربه رو تا حالا از سادگیم و صداقتم خوردم. 

اصلا نمی دونم چه حکایتیه که آدم ها دقیقا هر حرفی که از زبونت میشنون، به عنوان ویژگیت درنظر میگیرن! به این فکر نمی کنن که گاهی از روی "ناراحتی و عصبانیت" و گاهی از روی "شکسته نفسی" و گاهی از روی "رنجش و برای تخلیه"، چیزی رو به زبون آوردی!

اگر بگی چقدر تنهام و خیلی نیاز به همدم و همسر دارم، اصلا در نظر نمی گیرن که تو 12 مرتبه خواستگاری رفتی و خیلی افراد رو خودت نپسندیدی، بدترین و داغونترین دخترها که اصلا در مخیله ت هم نمیگنجه، میان و تازه اونا ازت ایراد می گیرن! 

اصلا هرچیزی بگی که نقطه ضعفی باشه و خودت رو پایین بگیری، آدم ها ده برابر پایین تر میگیرنت! نمی دونم چه حکایتیه که همه ی ما آدم ها برای اینکه خودمون رو بهتر از بقیه نشون بدیم، میخوایم طرفمون از ما پایین تر باشه! خیلی چیزها داری که خیلی ها آرزوشون هست، ولی با زوم کردن روی نقاط منفی، نه تنها آدم ها دلشون برات نمی سوزه که توی دلشون خوشحال هم میشن! 

این برای خودمم اتفاق افتاده ها... نمی دونم برای چی ، حتی اگه برادرم توی خواستگاری رفتنش جواب نه بگیره، وانمود می کنم که ناراحت شدم ولی در واقع ته دلم خوشحالم که لابد من بهتر از برادرم هستم! 

باید یاد بگیریم با کسی دردو دل نکنیم، با کسی از ناراحتی نگیم، با کسی از ضعفمون و مشکلمون حرف نزنیم. زمونه ، زمونه ی بی عاطفگی و بی حوصلگیه... هرکسی به فکر خودشه، اینطوری نیست که اگه بگیم بی پولیم، ملت بهمون کمک مالی کنن، ملت خوشحال میشن که پولدارن! اگه بگیم بی زن هستیم، زشت هستیم، قد کوتاه هستیم، تحصیلات نداریم، خجالتی هستیم، ضعیف هستیم و و و .... فقط باعث خوشحالی دیگران میشیم.

الان دنیا با دروغ می چرخه.... همه تا می تونید بگید زیبایید، بگید پولدارید، بگید همه چیز دارید، بگید هزارتا دوست دختر یا دوست پسر دارید  واصلا تنها نیستید... اینطوری  بیشتر خریدار دارید.

.:: تیکه کلام ::....
ما را در سایت .:: تیکه کلام ::. دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : سه شنبه 16 شهريور 1395 ساعت: 5:56